החשיבות העליונה של ניתוח קריטי במדיניות סחר בינלאומית

הסחר הבינלאומי מבוסס במידה רבה על התנודות הקבועות בכלכלה העולמית, מה שגורם לשינויים מתמידים בכל הקשור למכסים, סובסידיות סחר ותיקונים בלתי פוסקים של תקנות בכל הקשור לסחר בינלאומי. "מדיניות סחר וצמיחה כלכלית", מאמר מאת קית' מאקוס, דוקטור, מתמקד בקשר בין מדיניות סחר לצמיחת הכלכלה או היעדרה, נקודת העניין העיקרית של המאמר הייתה לקבוע האם השונות של מדיניות הסחר. ישפיע על הצמיחה הכלכלית של כל מדינה. המסקנה שהושגה הייתה שכלכלות פתוחות נוטות לצמוח מהר יותר מכלכלות סגורות, בכל מקרה. לכן מסקנה שתחרות פתוחה היא טובה במובן זה שהיא משפרת את חלוקת המשאבים ואת רווחי המדינה בהשקעות ובחדשנות.

ארגון העוסק בסחר בינלאומי צריך להקדיש תשומת לב מיוחדת למידע כזה. אולי לא יהיו מדינות עם כלכלות סגורות, אולם ישנן מדינות בעלות יבוא נמוך עד כדי כך שהן נחשבות כלכלות סגורות, למשל ברזיל. בשנת 2011 ברזיל רשמה 13% כאחוז היבוא שלה, שהיה נמוך למדי עבור מדינה במעמדה. האם לא חובה אם כן להיות מעודכן כל הזמן בשינויים במדיניות הסחר של מדינות שרוצים לנהל איתן קשרי סחר? מכיוון שקיים קשר חיובי מוכח בין פתיחות של כלכלה לתחרות (ומשמעות הדבר היא שהמדינה מעורבת מאוד במסחר) לבין צמיחתה של כלכלתה של אותה מדינה, זה משמש כאינדיקציה לכמה משתלם ורווחי מיזם עסקי יהיה. להיות בנסיבות כאלה. היבט הניתוח הקריטי נכנס לפעולה על ידי קביעה כמה רווח או הפסד ייבעו משינויים מהותיים במדיניות, שהם אמצעים וכלים שיכולים להשפיע על הייצוא והיבוא, כשהמטרה היא שהמדיניות משפיעה על מגזר הסחר עד לתוצאה של רווח. עבור המיזם העסקי. אפשר להרגיש אז יש צורך בתואר בניהול מסחרי כדי להבין במלואו את כל הקצוות והקצוות של העסק הבינלאומי, והם יהיו צודקים, אבל התוצאה היא שזה תמיד יסתכם באינטליגנציה ויעילות בניתוח של מגמות, חישוב רווח/הפסד פוטנציאלי, תחזיות של יציבות עתידית או תנודות בכלכלה העולמית המביאות לשינויים במחירים במגזר הסחר.

ישנו גורם חשוב נוסף שיכול לשנות תוכניות עסקיות פוטנציאליות, והוא הפוליטיקה של המדינה המדוברת, מדיניות מושפעת בקלות מהפוליטיקה של האומה, ולכן רצוי לעסוק גם בניתוח ביקורתי, מה שגורם לכך הבנה טובה יותר של המדינה ויציבותה ובכך מפחיתה את הסיכויים להיקלע לאירוע עסקי רע. אומות אינן נשלטות על ידי רובוטים, למרבה הצער, אלא נשלטות על ידי אנשים עם אינטרסים ורצונות טבע אנושיים שונים מפרט לפרט מה שמקשה על שמירה על מערכת יעילה מתמדת. אם פוליטיקאים נבחרים, הם נוטים להתמקד בשינוי מדיניות לטובתם האישית, ובתועלת של אלה שהבטיחו (אם עדיין יש פוליטיקאים ישרים זמינים) מנקודה זו חשוב שעסקים בינלאומיים ישקלו גורמים כאלה לפני שהם ממשיכים לעסקים. הדוגמאות העיקריות לכך הן, בכל פעם שיש שביתות בדרום אפריקה, משקיעים נוטים להירתע, ורוב השביתות נובעות מהשפעה פוליטית, ובכך רואים בדרום אפריקה מדינה לא יציבה להשקיע בה, או זימבבואה כמדינה שהוטלה עליה סנקציות, עקב הפרות פוליטיות, מה שהופך את המדינה לבלתי רצויה להשקעה ללא קשר לרווחיות הרעיון העסקי. לכן זה רעיון מצוין קודם כל לחקור לעומק את הפוליטיקה של המדינה לפני כן ולהשקיע עם מידע נחוץ, המנחה את ההחלטה החדשנית שהתקבלה.

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *