ברצוני לבחון את הפוטנציאל של סטודנטים בארה"ב ללמוד בחו"ל בקפריסין ולדון ברלוונטיות של סטודנטים ויועצי לימודים בחו"ל החוקרים את קפריסין כיעד רלוונטי ומשמעותי ללימודים בחו"ל.

קודם כל, בואו נסתכל על אותם מכשולים נתפסים ללימודים בחו"ל בקפריסין.

1. מעטים מהאמריקאים יודעים הרבה על קפריסין.

– אז מה? בוא נלמד!

– רוב שיודעים על קפריסין, אוהבים את זה

– קפריסין היא מדינה מודרנית ומשגשגת של האיחוד האירופי (האיחוד האירופי) וצריכה להיות מוכרת על ידי האמריקאים

2. מכיוון שהשפה הראשונה בקפריסין היא יוונית, סטודנטים אמריקאים רבים ויועצי לימוד בחו"ל עשויים להניח בטעות שאם לא סטודנטים שולטים בשפה היוונית המודרנית, הם לא יוכלו ללמוד במוסד קפריסאי להשכלה גבוהה.

– כן, השפה הרשמית של קפריסין היא יוונית, אבל רוב האוכלוסייה היא רב לשונית ואנגלית מדוברת בדרך כלל כשפה שנייה

– אוניברסיטת ניקוסיה משתמשת באנגלית כשפה הרשמית (צפויה בבית הספר לחינוך) של הוראה וניהול

– סטודנטים שאינם דוברי יוונית יכולים לנווט בקלות באוניברסיטה, בקהילה ולטייל ברחבי קפריסין באנגלית בלבד

3. בקפריסין יש מעט מאוד מכללות ואוניברסיטאות

– עד שנת 2008 הייתה רק אוניברסיטה אחת (1) בקפריסין

– בשנת 2008, ארבע מכללות פרטיות קיבלו מעמד של אוניברסיטה מטעם משרד החינוך

– אוניברסיטת ניקוסיה הוקמה לפני למעלה מ-25 שנה על מבנה ההשכלה הגבוהה בארה"ב ומתפקדת אקדמית ומנהלית במקביל לרוב האוניברסיטאות בארה"ב.

4. מוסדות קפריסאים לא קידמו את עצמם לשוק הלימוד האמריקני בחו"ל.

– עד שנת 2004 כאשר אוניברסיטת ניקוסיה (לשעבר Intercollege) פיתחה סמסטרים למידה גלובליים כארגון שישמש כארגון השיווק הבינלאומי ותמיכה בסטודנטים בארה"ב עבור Intercollege, היה מעט מאוד קידום של ההשכלה הגבוהה הקפריסאית לשוק הסטודנטים בארה"ב.

– סמסטר למידה גלובלי תומך כעת במאות סטודנטים בארה"ב הלומדים באוניברסיטת ניקוסיה מדי שנה.

5. מכיוון שקפריסין היא חברה דו-קהילתית המחולקת על ידי אזור מפורז של האו"ם, אנשים מסוימים עשויים לחשוב שקפריסין היא מקום מסוכן.

– קפריסין היא אומה יציבה מבחינה דמוקרטית, חברה משגשגת באיחוד האירופי, ולא חוותה שום אלימות הקשורה למעמד הדו-קהילתי מאז 1974.

– מעבדת למידה אידיאלית לסטודנטים, מעמדה הדו-קהילתי של קפריסין הוא מקום מצוין לסטודנטים ללמוד על יחסים בינלאומיים, משא ומתן פעיל של האו"ם, וחלוקות אתניות/לאומיות בחברה יציבה ולא אלימה.

6. מכיוון שקפריסין כל כך קרובה ל"מזרח התיכון" ייתכן שחלק מהאנשים חושבים שהיא אומה ערבית ו/או שיש להם בעיות ביטחוניות הקשורות למדינות "המזרח התיכון".

– ממוקם בים התיכון, קפריסין היא בעלת ברית קרובה, שכנה וידידה של יוון

– קפריסין נחשבת לאומה "נוצרית" כאשר רוב הקפריסאים שומרים על הנצרות האורתודוקסית

– בקרבה הגיאוגרפית, קפריסין קרובה יותר לישראל, מצרים וטורקיה מאשר לעמיתיה המערב אירופיים

– פוליטית, כלכלית ובינלאומית… קפריסין היא חברה באיחוד האירופי ובכך מתפקדת כחברה אירופאית משגשגת

– מבחינה תרבותית, לקפריסין יש היסטוריה ארוכה ומגוונת של חיים בצומת הדרכים של תרבויות אירופה, המזרח התיכון וצפון אפריקה, ובכך נהנית מנקודת מבט מגוונת מבחינה תרבותית וחושפת את הסטודנט הממוצע בארה"ב לצומת דרכים ים תיכונית שלא נראתה בחלק גדול מהיעדים הנפוצים מתאספים האמריקאים

לאחר מכן, בואו נסתכל על כמה מהגורמים החשובים שכל סטודנט צריך לשקול בבחירת תוכנית לימודים רלוונטית בחו"ל.

1. מהן האפשרויות האקדמיות הקיימות?

2. האם אני יכול לקבל קרדיט אקדמי שיוסיף לתכנית התואר שלי?

3. האם אני עומד בדרישות הזכאות של התכנית?

4. האם החוויה התרבותית תהיה רלוונטית למטרות האקדמיות, האישיות והקריירה שלי?

5. האם שירותי התמיכה בסטודנטים עונים על הצרכים שלי?

6. האם אני יכול להרשות לעצמי?

אפשרויות אקדמיות בקפריסין

אודות UNic: אוניברסיטת ניקוסיה היא מוסד לחינוך על תיכוני שווה הזדמנויות עצמאי, משותף לחינוך, המשלב את האלמנטים הטובים ביותר בחינוך מערבי, תקני איכות ופילוסופיה בינלאומית.

האוניברסיטה, הממוקמת בניקוסיה, בירת קפריסין, אי השוכן בצומת דרכים של שלוש יבשות, הפכה במהירות למרכז חינוך עולמי. הבינלאומי בפילוסופיה, האוניברסיטה מארחת סטודנטים מכל רחבי העולם, בסביבת למידה רב תרבותית, מקדמת חברות, שיתוף פעולה והבנה.

האוניברסיטה חותרת למצוינות בחינוך באמצעות סטנדרטים גבוהים של הוראה, בסביבה אקדמית המשתפרת ללא הרף. מלבד הוראה בכיתה, האוניברסיטה מציעה לסטודנטים הזדמנויות להיות מעורבים במגוון שלם של פעילויות כולל מועדוני סטודנטים, ספורט, הרצאות ציבוריות וסמינרים.

האוניברסיטה מעורבת באופן פעיל בפרויקטי מחקר אירופיים ומקומיים כשותפה וכמוסד מתאם. בנוסף, אוניברסיטת ניקוסיה קיבלה אישור לאמנת אוניברסיטת ארסמוס והיא משתתפת רשמית במערכת העברת האשראי האירופית (ECTS). אוניברסיטת ניקוסיה גם מעורבת באופן פעיל בקהילה עם קמפיינים למטרות שונות, כולל הגנת הסביבה. כהוקרה על עבודה זו קיבל המוסד את פרס "Global 500" היוקרתי מהאו"ם. דוגמאות נוספות לשירות קהילתי כוללות קמפיינים למלחמה ברעב העולמי וגיוס כספים למטרות ראויות. בפרויקט מתמשך, פרופסורים עוזרים לאסירים לרכוש ידע ומיומנויות בתחום המחשוב, האמנות והפסיכולוגיה.

המסורת האקדמית מעודדת את רוב האוניברסיטאות בעולם לאמץ את שם העיר המארחת אותן. ואכן, זה קורה כמעט ככלל כאשר העיר המדוברת היא במקרה עיר הבירה. אוניברסיטת ניקוסיה גאה בקשרים ובמעמד ששמה משדר. לשם כך, האוניברסיטה מחויבת לשמור על מעמדה בחזית החינוך, המחקר והשירות החברתי; בהתאם למוטו המתמשך של המוסד: "מצוינות בחינוך".

סטודנטים ללימודים בחו"ל בארה"ב יכולים לקחת קורסים כמעט בכל מחלקה אקדמית (למעט חינוך, שכן הוא נלמד ביוונית).

* בית ספר לעסקים

חשבונאות

מנהל עסקים

לְמַמֵן

הַנהָלָה

שיווק

ניהול אירוח

ניהול מלונאות ותיירות

ניהול ספורט

* בית הספר למדעי הרוח, מדעי החברה ומשפטים

מולטימדיה יישומית

ארכיטקטורה

תקשורת

שפה וספרות

תקשורת גרפית

עיצוב פנים

יחסים בינלאומיים

חוֹק

פְּסִיכוֹלוֹגִיָה

יחסי ציבור ופרסום

* בית הספר למדעים

הנדסת מחשבים

מדעי המחשב

הנדסת אלקטרוניקה

הֲנָקָה

קרדיט אקדמי

תוכניות לימודים בחו"ל באוניברסיטת ניקוסיה הן תוכניות לזיכוי התואמות את הסטנדרטים של ארצות הברית של עבודה אקדמית ברמת האוניברסיטה.

לימודים בחו"ל הם השקעה גדולה של זמן וכסף עבור רובכם. ודא שאתה נוקט בצעדים הנכונים כדי לזכות באשראי אקדמי במוסד הביתי שלך עבור חווית הלימודים שלך בחו"ל.

כל עבודת ההדרכה שלנו מתבצעת על ידי סגל מוסמך ואוניברסיטת ניקוסיה מוסמכת במלואה. עם סיום מוצלח של תוכנית הלימודים בחו"ל, תקבל גיליון ציונים רשמי ישירות מאוניברסיטת ניקוסיה.

למרות שהתוכניות שלנו מבדילות את עצמן באמצעות השילוב שלהן בין נסיעות ללימודים אקדמיים, איננו נותנים קרדיט לנסיעות אקדמיות או שותפות ללימודים. אתה עדיין תהיה רשום כסטודנט במשרה מלאה באוניברסיטת ניקוסיה.

חשוב שתבין את תהליך העברת אשראי במכללה/אוניברסיטה הביתית שלך כדי להבטיח שאתה יכול לנקוט בצעדים הנכונים כדי לזכות באשראי העברה.

הקורסים באוניברסיטת ניקוסיה מתפקדים על סמסטרים, שעות יצירת קשר, הקפדה אקדמית, ציונים ושיטות הערכה סטנדרטיים ברוב המכללות והאוניברסיטאות בארה"ב. התמליל מונפק באנגלית, ולכן אין בעיות תרגום עבור בית הספר הביתי של התלמידים.

דרישות כשירות

מכיוון שאוניברסיטת ניקוסיה עורכת את כל ההוראה העסקית והכיתתית (מצופה בבית הספר לחינוך) באנגלית, התלמידים אינם צריכים שליטה בשפה זרה כדי ללמוד בחו"ל בקפריסין. כמו כן, מכיוון שרוב אוכלוסיית קפריסין שולטת באנגלית, קל לנווט בקפריסין באנגלית בלבד.

האם החוויה התרבותית תהיה רלוונטית למטרות האקדמיות, האישיות והקריירה שלי?

ניקוסיה (נשמע כמו nik-oh-see ya), בירת קפריסין היא עיר אירופאית מודרנית. מי שנסע לאירופה בעבר ימצא שניקוסיה ורוב קפריסין מוכרים מאוד. מי שלא נסע לאירופה יקבל פרספקטיבה "מוקטנת" של אירופה כאזור היסטורי מאוד של העולם וגם חברה מודרנית וצומחת דינמית.

סטודנטים בארה"ב המשתתפים בתוכנית לימודים בחו"ל באוניברסיטת ניקוסיה באמצעות סמסטרים למידה גלובליים ישתתפו בשיעורים עם כ-4,000 סטודנטים קפריסאים מקומיים ו-1,000 סטודנטים בינלאומיים. הסטודנטים יגורו בדירות בין שכונת המגורים המקיפה את קמפוס האוניברסיטה בניקוסיה.

שוב, קפריסין היא אומה קטנה, שאינה סוחפת מדי מסטודנטים בארה"ב אפילו מקהילות שאינן מטרופולין, ולכן סטודנטים לא צריכים להיות מבינים בנסיעות כדי להפיק את המרב מהשקעת עצמם בקהילה.

קפריסין היא מדינה היסטורית מרתקת ומספקת חוויות מעשיות משמעותיות למי שמתעניין ביחסים בינלאומיים, עסקים בינלאומיים, היסטוריה, ניהול, כלכלה ומדעי הרוח והחברה האחרים.

שירותי תמיכה לסטודנטים

סטודנטים בארה"ב המשתתפים בתוכנית לימודים בחו"ל באוניברסיטת ניקוסיה יתנסו בשירותי תמיכת סטודנטים מובחרים, המיועדים למאפיינים של סטודנטים ללימודים בחו"ל בארה"ב ומספקים באופן אסטרטגי את רמת התמיכה הדרושה כדי להפוך אפילו למטייל בינלאומי בפעם הראשונה ולרב מדינות. תלמיד מתמצא בנסיעות נוח, אך מאותגר לפתח מיומנויות בין-תרבותיות.

סמסטרים למידה גלובליים מספקים שירותי תמיכה מקיפים לסטודנטים, לרבות התמצאות לפני עזיבה והתמצאות באתר, תמיכה בצוות המקומי 24/7, מענה חירום, טיולים ופעילויות אסטרטגיות בקורסים משותפים, דיור, תמיכה אקדמית ואישית. חבר ב-NAFSA ובפורום על חינוך בחו"ל, סמסטר למידה גלובלי הפך לאחד מספקי התוכניות המובילים ללימודים בחו"ל לסטודנטים בארה"ב.

כן, קפריסין היא מיקום רלוונטי אקדמית ותרבותית לסטודנטים בארה"ב ללמוד בחו"ל בקיץ, סמסטר או שנה מלאה

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *