מהי החבות הכוללת ללא מימון של ממשלת ארה"ב?

אחד הנושאים הפוליטיים המובילים של 2009 היה תוכנית הרפורמה בבריאות שעליה עדיין עובד על ידי הקונגרס. בגלל הוויכוח הקולני על התוכנית, אזרחי ארה"ב כנראה הפכו בקיאים הרבה יותר לגבי כמות החוב שממשלת ארה"ב חייבת. חלק גדול מהחוב הזה מוחזק על ידי מדינות כמו סין וגם עובדה זו משכה את תשומת לב הציבור.

אבל, יש סוג אחר של חוב שלא מדברים עליו בתדירות גבוהה. אני מתכוון למה שנקרא התחייבויות לא ממומנות. למעשה, ממשלת ארה"ב הבטיחה לשלם כספים היום ובעתיד לאזרחיה. אנחנו מדברים על ביטוח לאומי ומדיקייר.

הממשלה מגייסת כספים עבור הוצאות אלה ממסים שונים ולאחר מכן משתמשת בכסף למימון התוכנית. תכניות אלו נחשבות להתחייבויות לא ממומנות, משום שלפי העתיד, ההכנסות מהמיסים לא יוכלו לממן את ההוצאות החזויות. המספרים למעשה די מדהימים. התחייבות הביטוח הלאומי ללא מימון צפויה להיות 17.5 טריליון דולר.

ההתחייבות הלא ממומנת של Medicare צפויה להיות הרבה יותר גבוהה. ל- Medicare למעשה יש חלקים A, B ו-D, חלק A מממן טיפול בבתי חולים. חלק ב' מממן ביקורים רפואיים, וחלק ד' מממן תרופות מרשם. ההתחייבות של חלק א' שאינה ממומנת נאמדת ב-36 טריליון דולר, חלק ב' ב-37 טריליון דולר, וחלק ד' ב-15 טריליון דולר.

הסכום הכולל של ההתחייבות הלא ממומנת מגיע לקצת יותר מ-100 טריליון דולר, או כ-33,000 דולר לכל גבר, אישה וילד במדינה. ומכיוון שהשווי הפרטי של כל האמריקאים יחד מוערך בקצת יותר מ-50 טריליון דולר על ידי הפדרל ריזרב, אתה יכול לראות את הבעיה.

הסיבה שרבים מודאגים היא ש-2 הדרכים היחידות לתקן את המצב הן העלאה ניכרת של מסים או קיצוץ בהטבות שהובטחו. מכיוון שרוב האנליסטים מרגישים שקשה מאוד מבחינה פוליטית לקצץ בהטבות שהובטחו, רובם צופים העלאות מס משמעותיות בעתיד. ישנם כמה אנליסטים שהרבה יותר נלהבים לגבי הבעיה וטוענים שיש כל כך הרבה הנחות מובנות בניתוחים האלה שהם עלולים להיות לא מדויקים באופן משמעותי.

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *