סיבות מובילות שהפכו את האנגלית לשפה דומיננטית

אם אתה יכול לדבר אנגלית, סביר להניח שתוכל לתקשר עם מישהו כמעט בכל מדינה גדולה שתוכל לבקר. אמנם לא כולם דוברים את השפה הזו, אבל אנגלית היא באמת שפה דומיננטית המדוברת על ידי מיליונים ברחבי העולם. מומחים מצהירים כי כשליש מאוכלוסיית העולם דוברת אנגלית כשפת האם שלהם, ורבים נוספים לומדים אותה כשפה שנייה. מה גרם לאנגלית להתפשט מעבר לגבולות האי הבריטי ולהפוך לשחקן כל כך חשוב בתקשורת העולמית? התשובה מתחילה במבט על הדוברים המקוריים של השפה, האנגלית.

דומיננטיות אנגלית במאה ה-19

במאה ה-19 האימפריה הבריטית הייתה באמת אימפריה עולמית. כפי שאמרו אז, "השמש לעולם לא שוקעת על האימפריה הבריטית". בריטניה הגדולה החזיקה במושבות בכל יבשת, ושפת המסחר באזורים אלה הייתה אנגלית. עד סוף המאה ה-19, טווח ההגעה של האימפריה הבריטית היה גלובלי, והשפה גם הפכה גלובלית. השפעה זו נמשכה לתוך שנות ה-1900, ועד שנת 1922 לאימפריה הבריטית הייתה השפעה על כ-458 מיליון אנשים, קרוב לרבע מאוכלוסיית העולם באותה תקופה, מה שאומר שידע אנגלית היה חשוב.

עלייתה של אמריקה כמעצמה עולמית

למרות שמדובר במדינה צעירה יחסית לאור ההיסטוריה העולמית, ארצות הברית הפכה למעצמת על עולמית, דווקא לאחר מלחמת העולם השנייה. לאמריקה יש יד בפוליטיקה, בכלכלה ובתרבות ברחבי העולם. ככזו, האנגלית הופכת חשובה יותר ויותר כשפה גלובלית. כשמוסיפים את השפעתה של אמריקה בכלכלה העולמית של היום להשפעה ההיסטורית והעכשווית של בריטניה הגדולה, הבנת האנגלית הופכת כמעט חיונית לביצוע עסקים בשוק הכלכלי הנוכחי.

אנגלית היא שפת הטכנולוגיה והמדע

כשאתה גולש ברשת העולמית, תגלה שרוב אתרי האינטרנט הם באנגלית או שיש להם תרגום לאנגלית זמין. זה מראה עד כמה האנגלית משפיעה בעולם הטכנולוגיה. מכיוון שרבים מהמכשירים הטכנולוגיים שנוצרו ברחבי העולם משווקים בכבדות באמריקה, הם מתוכננים תוך מחשבה על משתמשים דוברי אנגלית. אתה יכול לראות את זה בעיצוב של מקלדת המחשב. רוב המקלדות הסטנדרטיות מכילות את האותיות הסטנדרטיות של האלפבית האנגלי, וזו הוכחה נוספת לכך שאנגלית היא שפת הטכנולוגיה.

בנוסף, אנגלית היא שפת המדע. אינדקס ציטוט המדע מדווח כי למעלה מ-95 אחוז מכל המסמכים שלו הם מסמכים באנגלית, למרות שרובם נכתב על ידי דוברי אנגלית שאינם שפת אם. הקהילה הרפואית משתמשת גם באנגלית כשפה מאחדת, מה שהופך את זה חיוני לרופאים ללמוד אם הם רוצים להיות מסוגלים לקרוא דוחות וכתבי עת על פריצות הדרך הרפואיות האחרונות.

אנגלית היא השפה של ארגונים בינלאומיים

כאשר מספר מדינות מתחברות יחד, עליהן לבחור שפה לדבר. לעתים קרובות השפה הנבחרת היא אנגלית. השפה הרשמית של האו"ם, למשל, היא אנגלית. הדבר נכון גם לגבי הוועד האולימפי הבינלאומי. באולימפיאדה ההודעות מתבצעות בשפת המדינה המארחת ובאנגלית. אנגלית היא גם אחת השפות הרשמיות של האיחוד האירופי.

שימושים אחרים באנגלית גורמים לה השפעה גלובלית

אנגלית היא השפה הבינלאומית של תעשיות רבות, כולל בנקאות, מחשוב, עסקים, דיפלומטיה ואפילו בידור. אמנה בינלאומית שמטרתה להקל על התקשורת הפכה את האנגלית לשפה הרשמית של פעילויות התעופה והים.

רשימת הענפים או הפונקציות שבהן אנגלית היא אחת מהשפות העיקריות המדוברות באמת לא נגמרת. העובדה הפשוטה היא שמאז סוף המאה ה-19, אנגלית מדוברת ביותר במקומות ברחבי הגלובוס מכל שפה אחרת, ועובדה זו, יחד עם הכוח הכלכלי והפוליטי של ארצות הברית ובריטניה הגדולה, פירושה שאנגלית תמשיך יש השפעה עצומה על הכלכלה העולמית בעתיד.

ללמוד אנגלית בנוחות של הבית שלך!

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *