שלושה בתי ספר בדאלאס נכנסו לרשימת 100 התיכונים הטובים ביותר של ניוזוויק – TAG High School הוא מספר 1!

בגיליון ה-8 במאי 2006, ניוזוויק מנה את 100 בתי הספר הציבוריים הטובים ביותר ברחבי המדינה. הם דירגו את בתי הספר באמצעות יחס של מספר מבחני השמה מתקדמים (AP) ו/או מבחני בגרויות בינלאומיות שנבחנו על ידי כל התלמידים בבית ספר, חלקי מספר הקשישים המסיימים. רשימת 2006 התבססה על שנת הלימודים 2004-2005. המטרה שלהם היא להכיר בבתי הספר שעושים את העבודה הטובה ביותר בהכנת תלמידים ממוצעים למכללה, ללא קשר לרקע הכלכלי שלהם.

שלושה בתי ספר בדאלאס נכנסו לרשימה כשאחד זכה בהצטיינות מובילה. תיכון היילנד פארק בבתי הספר בדאלאס הגיע למקום ה-18 ביחס של 4.735. מגנט למדע והנדסה של בתי הספר בדאלאס זכה בהצטיינות במקום השמיני ביחס של 6.275. בית הספר התיכון המוכשרים והמחוננים (TAG) של בתי הספר בדאלאס היה בעל יחס של 14.128 ודורג במקום הראשון! איזה הישג לבתי הספר בדאלאס.

ממוקם ליד מרכז העיר דאלאס בשכונה עניה, TAG מדגימה כיצד בית ספר יכול לעמוד ביעדים של בתי הספר בדאלאס לספק חינוך מצוין לכל ילד וילד. ציבור התלמידים המעורב בגזע מקבל רמה גבוהה של למידה המאתגרת כל ילד להגיע להישגים. TAG מתמקדת בהכנסת סטודנטים לקולג' באמצעות קורסי AP, ומספקת לתלמידיה את אותן הזדמנויות כמו בתי הספר הפרטיים העשירים.

חלק מהמחנכים מתייחסים לבתי ספר כמו TAG של בתי הספר בדאלאס כאל בית ספר בוטיק, המספק עניין מיוחד תוך התעלמות ממגוון הקורסים. מחנכים, כולל אלה בבתי הספר בדאלאס, דורשים רפורמה כבר למעלה מ-10 שנים; עם זאת, הם לא יכולים להסכים על מה שעובד. בשנות ה-80, המחשבה הייתה להפוך את כל הסטודנטים למכללה מוכנים באמצעות תכנית ליבה קפדנית. בשנות ה-90, בחירת בית ספר ומבחנים הפכו לנורמה. כעת, יש הקוראים לזרוק את כל מערכת בתי הספר הציבוריים; בעוד שאחרים רואים בתי ספר קטנים יותר, גודל כיתות ומיקוד בוטיק כאופטימליים.

גם כאשר תוכנית פועלת כפי שהיא בתיכון TAG בבתי הספר בדאלאס, ההתנגדות עדיין מרימה את ראשה המכוער. יש הסבורים שבית הספר הקטן יותר מאבד את ההתאקלמות החברתית שמספקים התיכונים הגדולים. הם אומרים ששמירה על איכות היא קשה והקורסים חסרים מהות. תומכי ה-TAG של בתי הספר בדאלאס אומרים שתלמידי בתי הספר האלה בדאלאס מקבלים יותר תשומת לב של מורים ויועצים, והילדים נוטים פחות ללכת לאיבוד בקהל, מה שנותן יתרון לתלמידים.

TAG הוא אחד מבתי הספר בדאלאס המחויב לעזור לתלמידים להשיג את המיטב שלהם, לעודד כל תלמיד ותלמיד לשאוף גבוה. הם מדגישים את החשיבות של לימודים בקולג' ומנסים להפוך את ה-AP לחלק מחיי התלמידים כמו מוזיקה או בילוי עם חבריהם. בעוד שרק 30 אחוז מתלמידי תיכון ברחבי הארץ לוקחים קורסים של AP בכלל, כל תלמיד TAG נדרש לקחת לפחות אחד, כאשר רוב התלמידים לוקחים יותר.

TAG בתי הספר של דאלאס ובתי ספר בוטיק אחרים כמו זה הגדילו את מספר המיעוטים שלוקחים קורסי AP, והגדילו את סיכוייהם ללמוד בקולג'. לפי מועצת המכללה, המנהלת את ה-AP, פי 4 היספנים ופי שלושה שחורים למדו קורסי AP ב-2005, בהשוואה לפני 10 שנים.

ניוזוויק ציטט את תלמידת ה-TAG בבתי הספר בדאלאס, פאני פראוסטו, בת 18, שלמדה 16 קורסי AP וקיבלה ציונים גבוהים ברבים מהם. היא השיגה חמישייה בבחינה האחרונה של שלוש שעות. התמליל שלה הוא בהחלט לא טיפוסי עבור תלמיד תיכון ציבורי, מראה לוח זמנים בלתי אפשרי לכאורה של שיעורים. היא לומדת ב-MIT על מלגות בסתיו 2006.

המורים של בתי הספר בדאלאס ב-TAG עושים את המייל הנוסף עבור תלמידיהם. הם מסייעים לבני הנוער ללמוד לעמוד בזמנים, לבנות מאמרים ולארגן את זמנם, לנהל עומסי עבודה ולהתמודד עם המתח והעצבנות שהתלמידים עלולים לחוש במהלך המבחן.

בתי ספר שיש להם באופן עקבי תלמידים ותכניות עם הישגים גבוהים לא נכללו ברשימה של ניוזוויק. נוסחת היחס שלהם מודדת רק השתתפות במבחן, ולא בודקת הצלחה. כמו כן, בשל חוסר עקביות, הנוסחה אינה כוללת שיעורי נשירה או ציוני בדיקות ממלכתיות.

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *